Delaware Sports Zone

By- Sean Greene
171125a

The lineups have been set for the 63rd DFRC Blue-Gold All-Star Football Game at Delaware Stadium on Saturday, June 23 at Delaware Stadium.

The annual showcase features the top senior athletes from Delaware schools, with each school limited to three participants.

They will be paired with a “buddy” through the Hand-In-Hand program, where they go to events and get to know their classmates with intellectual and cognitive disabilities.

The teams are split by the Canal, with northern schools representing Blue, while the southern schools play on the Gold team.

2018 Blue Teams

  • Iaechukwu Adebi, Wilmington Friends School
  • DaRon Askins, Charter School of Wilmington
  • Hunter Balback, Delaware Military Academy
  • Jordan Beeman, Brandywine High School
  • Shawn Bowman, Howard High School of Technology
  • Lawrence Brown, Conrad Schools of Science
  • Christopher Chege, Christiana High School
  • Terin Cochran, William Penn High School
  • Brandon Dennis, Concord High School
  • Joe DiGregorio, Archmere Academy
  • Michael DiNardo, Salesianum School
  • Jared Duncan, Tatnall School
  • Michael Earl, Newark High School
  • Lance Edwards, William Penn High School
  • Ernest English, William Penn High School
  • Christian Francis, Howard High School of Technology
  • Luke Frietze, Tower Hill School
  • Isaiah Gaynor, William Penn High School
  • Reginald Grinnell, Glasgow High School
  • Zachary Gwynn, Salesianum School
  • Keshaun Hale, Mt. Pleasant High School
  • Andrew Harp, A. I. duPont High School
  • Jalik Heyward, Hodgson Vo Tech High School
  • Jeffrey Hollins, Delcastle Technical High School
  • Amod John, Howard High School of Technology
  • Jacob Laznik, Caravel Academy
  • Mandela Montgomery, Caravel Academy
  • Markell Rollins, Howard High School of Technology
  • Grahm Roberts, Concord High School
  • Matthew Shields, St. Elizabeth High School
  • Casey Spink, Salesianum School
  • Loma Thomas, Thomas McKean High School
  • Tenney Thomas, Delaware Military Academy
  • Matthew Tynes, St. Mark’s High School
  • Tymere Wilson, Glasgow High School
  • Vaughn Wood, Hodgson Vo Tech High School

2018 Gold Team

  • Josiah Blake, Sussex Central High School
  • Nadeem Boggerty, Dover High School
  • David Bowman, Milford High School
  • Michael Brewer, Woodbridge High School
  • Mike Carrow, Smyrna High School
  • Vance Correa, Seaford High School
  • Zachary Dale, Cape Henlopen High School
  • Nicholas Davis, Delmar High School
  • Bailey DeAtley, Caesar Rodney High School
  • Collin Donaway, Indian River High School
  • Thomas Eisenbrey, Milford High School
  • Isaiah Gatling, St. Georges Technical High School
  • Jason Genshaw, Sussex Technical High School
  • Elle Harden, Lake Forest High School
  • James Holmes, Caesar Rodney High School
  • Darius Hopkins, Seaford High School
  • Robert Jadick, Appoquinimink High School
  • William Knight, Smyrna High School
  • Ty Key Moore, Smyrna High School
  • Hunter Moyer, Smyrna High School
  • Zachary Pancake, Red Lion Christian Academy
  • Brooks Parker III, Delmar High School
  • Shane Phipps, Appoquinimink High School
  • Douglas Reed, Polytech High School
  • Tucker Reed, Polytech High School
  • Andrew Risper, Laurel High School
  • Nathaniel Showacre, Sussex Technical High School
  • Jhemir Stanley, St. Georges Technical High School
  • Julian Trammell, Caesar Rodney High School
  • Jared Wagenhoffer, Caesar Rodney High School
  • Ernest Washington, Middletown High School
  • Jordan Waters, Milford High School
  • Ahmod Westbrook, Middletown High School
  • Jerren Williams, Dover High School
  • Kolbi Wright, Cape Henlopen High School

Scoreboard



Twitter Feed

Delaware Sports Zone
Delaware Sports Zone

Our Sponsors